Türkiye

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde

Askerlik yapmamış ve bedelli askerlik bekleyen 400 bin gence müjde Numan Kurtulmuş'tan geldi.

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde

Okunma: 259

21:35
-A

+A

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş NTV'de bedelli askerlik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, " Askerliğini yapamamış birikmiş olan bugün 400 bin gencimizden bahsediyoruz bunlarla ilgili de belki bir sefer olmak üzere son sefer olmak üzere bir bedelli askerlik uygulaması olabilir" dedi.

İşte Numan Kurtulmuş'un bedelli açıklaması;

Bedeli askerlik konusunda GBT'lerde aranmak istemiyorum bedelli askerlik istiyoruz, çok mağdur olduklarını dile getirmişler mesaj atan izleyicilerimiz. Makul yaş ve tutarda çözüm bekleyen milyonlar var.

Burada bedelli askerlik nasıl olacak ne zaman olacak kendi ihtiyaçları çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı'dır. Tabii hükümet bunu bir siyasi kararlılıkla gündeme getirecek bu istişareler zaman zaman yapılıyor. Şu anda böyle bir talebi yok Genelkurmay Başkanlığı'nın. Kişisel fikrim esas olan sık sık bedeli askerliği konuşmaktan ziyade askerlik sisteminde bir revizyona gitmektir. O da Türkiye'de artık çok sayıda piyademizin olduğu askerlik sistemi yerine üstün savunma kabiliyeti olan uzman ordunun olması.

Geri kalan bütün gençlerimiz içinse askerliğin mümkün olduğu kadar kısaltılması esastır. Böyle bir düzenlemeye doğru Türkiye'nin gitmekte olduğunu görüyorum. Ama bu arada askerliğini yapamamış birikmiş olan bugün 400 bin gencimizden bahsediyoruz bunlarla ilgili de belki bir sefer olmak üzere son sefer olmak üzere bir bedelli askerlik uygulaması olabilir.

Bu teknik bir meseledir bu talebi de ortaya koyacak olan genelkurmay başkanlığıdır. Ama bir revizyona gitmeden bugün bedeli askerliği konuşursak hiç şüphesiz bir kaç sene sonra tekrar konuşuyor olacağız.

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
siirt 26 Ekim 2014 12:23

bu haber "25 Kasım 2013" tarihinde eklenmiş bir ay sonra 1 yıl dolacak ama hala somut bir adım atılmış değil. akp'de birinin dediğini diğeri yalanlıyor. numan kurtulmuş 1 yıldır bizi oyalıyor...

Cevapla
sanalbasin.com üyesidir
<a href='http://www.gazeteoku.com' title='gazeteler'>Gazeteler</a>'